Ultee over FC Utrecht-leerschool: ''Ten Hag was een openbaring''

Sjors Ultee ziet Erik ten Hag als één van zijn leermeesters. Het duo werkte succesvol samen bij FC Utrecht, waar Ultee de assistent-trainer was.
''Ik heb van Erik geleerd hoe je een groep kan veranderen qua mentaliteit. Door continu te blijven hameren op basisprincipes. Ik dacht in het begin wel eens bij Erik: 'Ga je daar nou weer over beginnen?' Maar het is zo belangrijk om te herhalen, herhalen, herhalen. En veel te eisen'', vertelt Ultee in gesprek met De Telegraaf.
''Erik zei nooit over een situatie 'dat kan een keer gebeuren'. In elke situatie eiste hij het maximale. Ik heb van hem geleerd, wat je allemaal kunt eisen van spelers en ook moet eisen van spelers. Die periode met Erik ten Hag is voor mij heel vormend geweest. Van Jan Wouters en vooral Robby Alflen heb ik enorm veel geleerd qua tactiek en systemen, maar werken met Erik was een openbaring qua topsportklimaat'', besluit Ultee zijn lofzang.
Plaats reactie
0 reacties